BODONCI - TIŠINA - RADENCI (4 ure 30 minut)
PPP se od gostilne nadaljuje po glavni cesti proti J v smeri Murske Sobote. Kmalu pod hribom prečka most, se pri odcepu ceste proti spodnjemu delu Bodoncev in naprej Šalamencem loči od asfalta, gre ob njivi in drevju vzporedno s cesto proti J in po kolovozu do samotnih domačij Zenkovcev. Mimo hiš Romov gre do Bodonskega potoka in ob njem do ceste, ki pelje iz Murske Sobote proti Bodoncem in Gradu. Po cesti prispe po dveh ovinkih do avtobusnega postajališča na Talinovem bregu.
Na vrhu hriba zavije po vaški cesti na desno, sprva gre mimo dveh samotnih kmetij, pozneje skozi del strnjenega naselja. Ko pride do prve ceste, ki zavije na desno, gre po njej proti zapuščenemu Kuzmovemu mlinu (približno 300 m). Pred mlinom zavije na levo na poljsko cesto in mimo dveh samotnih hiš. Gre po poljski poti na levi strani Bodonskega potoka in kmalu pride do vaške ceste v Puževcih, ki povezuje Lemerje s Cankovo. Po njej gre na desno preko treh mostov. Takoj za tretjim mostom krene na levo na poljsko cesto ob zapuščenem potočku. Pri samotni kmetiji kakih 300 m naprej zavije desno, kmalu nato pa ostro v levo do travnikov Črete. Preči jih diagonalno proti JV (težko markirati, poleti je pot tudi težko vidna!).
Ko pride čez travnike, kjer se poleti rade zadržujejo štorklje, se nadaljuje po dobri poljski cesti proti vasi Borejci, nato mimo križa in skozi vas proti naselju borejskih Romov. Vljuden pohodnik se lahko z njimi pomenkuje in spozna, da znajo biti prijetni sogovorniki. Ko je PPP mimo zadnjih hiš, se že vidijo glavna cesta Murska Sobota-Gederovci ter naselji Rankovci in Vanča vas. Ob cesti sta dve gostilni (prvi od Bodoncev), po skoraj treh urah. Ko prečka asfaltno cesto, zavije najprej na desno in takoj spet na levo proti J. Po 4 km asfalne ceste skozi Vančo vas, pozneje med polji, prispe do Tišine, ki leži ob cesti Murska Sobota–Maribor. Žig PPP št. 9 je v gostilni Gjergjek.
Na Tišini si ogledamo župnijsko cerkev iz 15. stoletja, ki se z gotskimi arhitekturnimi ostanki uvršča med najzanimivejše arhitekturne spomenike daleč naokrog. Zunaj cerkve, desno od zvonika, je k steni prislonjen kamnit nagrobnik iz leta 1606, ki upodablja ležečega viteza. Včasih je bil zanimivost vasi tudi dvorec, a zdaj žal že propada.
Od gostilne pelje markirana pot po asfaltni cesti proti Mariboru, čez most potoka Mokoš, mimo dvorca, skozi spodnji del vasi Petanjci in pri vaški kapeli zavije na levo k Šiftarjevi domačiji, kjer je urejen »Vrt spominov«. V njem so zasajena drevesa, grmovje in cvetje, prinešeno iz krajev, v katerih so v zadnji vojni fašisti izvršili največje grozote. Od domačije vodi pot na polje proti reki Muri. Pot je težko markirati, vendar ni mogoče zaiti, saj je pot ves čas usmerjena proti J do obrambnega nasipa ob Muri. Na njem se obrne na desno, gre nekaj časa po njem, nato ob bregu reke Mure proti njenemu toku. Ves čas vodi med jelševjem in akacijami. Pot bi bila nadvse romantična, če bi bila voda modra kot nekoč, žal pa je sedaj umazano siva. Na »kumpih« na Muri je bilo v ne tako davni preteklosti precej mlinov, ki so mleli na vodni pogon. Eden takih je bil tudi Kocetov mlin, ki ga žal več ni, prav tako pa je moral odstraniti zanimivo ladjo tudi Ftičarjev mlin in danes melje na električni pogon. Takoj za mlinom pot prispe na cesto Murska Sobota-Radenci, po njej preči mostove na Muri in njenih mrtvicah in po nekaj deset metrih zavije levo v radenski zdraviliški park. Mimo narodne restavracije pride do osrednjega hotelsko -zdraviliškega kompleksa Radin, kjer je v recepciji žig PPP št. 10.